مسئولیت های اجتماعی پدیده شیمی قرن در یک نگاه

شرکت پدیده شیمی قرن در کنار بانوان ورزشکار ایرانی

اهمیت تربیت بدنی و ورزش برای رشد جسمی و روانی، الزامی و غیرقابل اجتناب است و با توجه به لزوم گسترش ورزش بین زنان جامعه، باید مسئولان، گسترش ورزش زنان در دوره های مختلف زندگی را مد نظر قرار داده و برای آن شالوده و طرح نوینی تدارک ببینند. از طرفی بروز مسائل جدید در روند زندگی زنان و اختصاص زمان قابل توجهی از ساعات روزانه برای انجام امور خانه و شخصی، مجال پرداختن به امر ورزش را کاهش داده است. پدیده شیمی قرن، در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود و حمایت از ورزشکاران کشور به خصوص بانوان و ترویج بهداشت و سلامت در جوامع ورزشی، حامی تیم بانوان دانشگاه الزهرا در رشته تنیس روی میز، چهارمین المپیاد ورزش های همگانی و همچنین صعود یکی از همکاران محترم به قله های دماوند، سبلان، علم‌کوه و شاهوار شد.

همراه و دوست دار همیشگی محیط زیست

یکی از منحصر به فرد ترین ویژگی های کارخانه پدیده شیمی قرن تصفیه خانه آن می باشد. طی قراردادی که شرکت پدیده شیمی قرن با “پژوهشگاه مواد و انرژی” منعقد ساخته است، یک گروه دانشگاهی متخصص روی پروژه تصفیه خانه کارخانه مشغول به کار هستند. هدف این تصفیه خانه تبدیل پساب‎ های تولیدی کارخانه به آب قابل مصرف کشاورزی می باشد. بدیهی است پسابهای حاصل از فرایندهای کارخانه ای حاوی مواد آلوده و مضر برای محیط زیست هستند. اما زمانی که این پساب ها در تصفیه خانه کارخانه پدیده شیمی قرن تصفیه شوند، به آب های قابل مصرف کشاورزی تبدیل شده و برای آبیاری فضای سبز محیط کارخانه مورد استفاده قرار میگیرند.

 

ایمنی و علم زیست محیطی

پدیده شیمی قرن به مصرف‌کنندگان این اطمینان را می‌دهد که محصولات تولیدی این برند برای آنها و خانواده های ایشان ایمن و بی ضرر است. این شرکت همچنین در راستای محافظت از محیط زیست در برابر آسیب‌های احتمالی کارخانجات اقداماتی اعمال کرده تا از این طریق بتواند با حفظ اصول زیست محیطی چرخه تولید را به حرکت مستمر درآورد.

انتخاب مواد اولیه و نحوه تولید محصولات

برخی افراد بر این باورند که استفاده از مواد طبیعی در تولید محصولات از مواد مصنوعی ساخته بشر ایمن تر است. در واقع تشخیص این امر به راحتی نیست؛ هر دو ترکیب طبیعی و مصنوعی دارای محدوده ایمن و محدوده ناایمن هستند. حتی منابع اصلی مانند نور خورشید، اکسیژن و آب محدودیت ایمنی دارند.

  • مرحله اول - ایمنی: ابتدا محدوده ایمن را برای هر عنصر، چه طبیعی و چه مصنوعی، تعریف می کنیم. سپس همان رویکرد مبتنی بر علم را به عنوان آژانس های نظارتی در سراسر جهان اعمال خواهیم کرد.
  • مرحله دوم - عملکرد: هر عنصر در ارائه عملکردی که از محصولات ما انتظار دارید، نقش دارد. ما به دنبال استفاده از بهترین مواد اولیه برای تولید محصولات خود هستیم تا بتوانید با اطمینان از آنها استفاده کنید.
  • مرحله سوم - تامین منابع پایدار: مواد مصنوعی اغلب می توانند پایدارتر از مواد طبیعی باشند زیرا به منابع اولیه کمتری نیاز دارند. ویژگی‌های پایدار مواد تشکیل دهنده محصول به منابع مورد استفاده در ایجاد آن، برداشت آن، تولید و در نهایت استفاده از محصول بستگی دارد. ما می خواهیم از پایدارترین و سازگارترین روش ها و راه حل ها جهت حفظ زمین و محیط زیست استفاده نماییم.

اخبار